Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Producenci

Karnisze to tylko z pozoru niewiele znaczące elementy wyposażenia wnętrza naszego domu. Co prawda coraz częściej się z nich rezygnuje, ponieważ zdobywające popularność trendy w zakresie aranżacji wnętrz często postulują pozbywanie się wszelkich firanek i zasłon. Tym niemniej, znakomita większość polskich domów karnisze posiada, więc trzeba sprawdzić, jakie rozwiązania będą dla nas najlepsze.

Materiały i końcówki

Można stosować bardzo różne materiały do wykonania karniszy. Zdecydowanie najpopularniejsze z nich są plastiki oraz karnisze stalowe. To rozróżnienie jest ważne, chociaż przy obecnej technologii bardzo często nie widać na pierwszy rzut oka żadnej różnicy w zastosowanym materiale. Realna różnica pojawia się w momencie, kiedy chcemy coś powiesić. Stalowe karnisze są w sposób oczywisty zdecydowanie bardziej wytrzymałe, co oznacza, że dają nam większe pole do manewru.

Warto zaznaczyć także, że stalowe karnisze to zazwyczaj lepsze końcówki do karniszy, ponieważ stal może nie tyle jest lepsza do kształtowania co plastik, ponieważ plastik w sposób oczywisty kształtuje się łatwiej, co po prostu kształtowanie stali jest w stanie zaoferować lepsze efekty końcowe i wyższą trwałość uzyskanego efektu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl