Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Na tarasach najczęściej stosuje się zwykłe deski. Oczywiście odpowiednio zabezpieczone. Inne materiały nie dają bowiem charakterystycznej przyjemności chodzenia po drewnie. Deski kompozytowe to rozwiązanie, które ma na celu wyeliminować wady drewna i pozostawić wszystkie jego zalety.

Deski kompozytowe i materiały kompozytowe w ogóle

Materiały kompozytowe to materiały powstające z połączenia przynajmniej dwóch substancji. Ich wyróżnikiem jest to, że w wyniku stworzenia innowacyjnego połączenia, uzyskany materiał staje się o wiele lepszy od składników kompozytu osobno. Dobrym przykładem są tutaj zbrojenia betonu czy dodawanie węgla do stali. Obecnie kompozyty to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów nauki, który daje doskonałe rezultaty także w produkcji.

Deski kompozytowe wykorzystywane na tarasach to deski powstające ze specjalnej mączki drewna (30%-50% zawartości deski) oraz specjalnych żywic. Takie połączenie zapewnia pozornie jednolite deski tarasowe, które w dotyku trudne są do odróżnienia od desek z drewna w pełni naturalnego. Ich właściwości fizyczne są jednak zdecydowanie inne. Są odporne na korozję biologiczną, łatwo się je układa i nie wymagają regularnego zabezpieczania przed czynnikami zewnętrznymi. Są też wyraźnie tańsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl