Opcje przeglądania
Producenci

Wysokie zużycie to problem globalny i lokalny. Globalny, ponieważ produkcja energii elektrycznej wymaga wykorzystywania coraz większych zasobów, a te w większości się kurczą. Problem lokalny, czyli problem nasz osobisty, to z kolei kwestia rosnących cen energii. Okazuje się, że rzecz tak podstawowa, jak zapalone wieczorami światło, może nas kosztować całkiem sporo. Rozwiązaniem tego problemu są oczywiście żarówki energooszczędne. Technologia LED

Czy oświetlenie LED jest lepsze od klasycznego?

Klasyczne żarówki działają na zasadzie, której wykorzystanie zakrawa wręcz o absurd. Bardzo mocno rozgrzane materiały, które nie są już w stanie przyjmować więcej energii, wypromieniowują ją pod postacią ciepła i światła o różnej długości fal. W klasycznych żarówkach wykorzystuje się najczęściej druciki wolframowe w próżni, ponieważ rozgrzany w takich warunkach metal daje dużo światła i stosunkowo niewiele ciepła. Dlaczego miałoby to być technologią absurdalną? Ponieważ świecenie wolframu to efekt uboczny, można powiedzieć, że odpad od podstawowego procesu. Jego efektywność jest znikoma.

W diodach LED wykorzystuje się zjawisko polegające na wytrącaniu elektronów i wypromieniowywanie ich w postaci fotonów. W ten sposób mamy prawdziwe żarówki energooszczędne, które tak naprawdę nie są już żarówkami – nie grzeją się.

 

czytaj więcej

Energooszczędne żarówki LED

Lampy ledowe wyróżnia niski pobór mocy, dlatego wyparły one z rynku tradycyjne żarówki. Pobór energii jest w ich przypadku nawet do 90% mniejszy niż nieekologicznych i energochłonnych klasycznych źródeł światła. Ponadto w procesie produkcji oświetlenia LED nie wykorzystuje się toksycznych rtęci i ołowiu, żarówki ledowe są też w pełni biodegradowalne. Ich światło jest bezpieczne dla naszego wzroku i mają wysoki wskaźnik oddawania barw. Oznacza to, że dają efekt bardzo zbliżony do światła naturalnego.

Oświetlenie LED

W naszym sklepie oferujemy żarówki ledowe o mocy od 2 do 10 W o różnych kształtach oraz o standardowych trzonkach. Tak szeroki asortyment pozwala dobrać energooszczędne żarówki LED do konkretnych opraw oświetleniowych. Proponowane przez nas żarówki mają ciepłą białą barwę światła. Wartość ta jest wyrażona w Kelwinach (K). Do użytku domowego proponujemy oświetlenie LED o barwie 3000 K, które idealnie pasuje do salonu lub kuchni, jako centralne źródło światła.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl