Producenci

Boazeria jest rozwiązaniem istniejącym od wielu lat. Była to jedna z pierwszych metod skutecznego izolowania kamiennych budowli, głównie przed zimnem i chłodem. Jej konstrukcja jest dość prosta i chociaż przez wiele lat ta technika wykończeniowa była w odwrocie ze względu na ograniczone zapotrzebowanie na jej funkcjonalność w nowoczesnym budownictwie, to zalety estetyczne tak zwanej boazerii angielskiej przyczyniły się do jej renesansu, czyli powrotu do eleganckich i nowoczesnych wnętrz.

Boazeria MDF – najważniejsze cechy 

W tej grupie znajduje się boazeria na ścianę, która w dużym stopniu przypomina klasyczny materiał wykończeniowy montowany na powierzchni budowli kamiennych. Do jej produkcji nie stosuje się jednak surowego drewna, leczy płyty MDF wykonywane z wiórów drewnianych. Odpowiednia technologia klejenia pod ciśnieniem sprawia, że boazeria MDF jest trwała i ma dobrą odporność na wilgoć. Produkt zachowuje cechy charakterystyczne dla drewna, czyli boazeria jest ciepła w dotyku, chroni ściany, a także stanowi dodatkową izolację akustyczną. 

Sporą zaletą boazerii MDF jest jej estetyka. Przy tworzeniu płyt można wykonać niemal dowolne wykończenie. W tej grupie płyty wykonane są we wzorach inspirowanych naturalnym drewnem. Można wybrać spośród kilku kolorów i wzorów, które przypominają konkretne odmiany drewna. Elementy boazerii na ścianę mogą być montowane w pionie i poziomie, a także docinane na wymiar. Zasłaniają wszelkie nierówności podłoża i nie sprawiają problemów montażowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl