Opcje przeglądania
Producenci

W przypadku wielu remontów inwestorzy zastanawiają się, jak dobierać klamki do drzwi, dopiero po fakcie. W pewnym stopniu jest to spowodowane faktem, iż wiele drzwi oferowanych jest od razu z dobranymi do nich w sposób uniwersalny klamkami, ale taki dobór wcale nie musi być trafny. Na co zwracać uwagę?

Jakie klamki do drzwi?

Na klamki zwykle nie zwraca się szczególnej uwagi aż do momentu, kiedy nie zaczną z jakiegoś powodu sprawiać problemów lub nie będą w sposób wyraźny odstawać estetycznie od aranżacji. Dla dobrego wyboru klamki trzeba rozważyć przede wszystkim dwie kwestie:

  • funkcja
  • estetyka

W kwestii funkcjonalności trzeba pomyśleć o tym, czy w drzwiach będzie zamek, czy będzie wystarczająca ilość miejsca na chwytanie klamki, czy klamka będzie w miejscu wilgotnym lub narażonym na czynniki mechaniczne i tak dalej. Klamka w drzwiach wyjściowych musi mieć odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa (co najmniej klasa 4).

Estetyka to z kolei nasze subiektywne odczucia odnośnie wyglądu klamki. Nie są one do końca subiektywne, ponieważ klamka musi pasować stylistycznie do całej konstrukcji wizualnej pomieszczenia. Oznacza to kolorystykę, formę i fakturę. Wszystkie te elementy razem złożą się na postrzeganie drzwi i klamki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl